CIC

Anasayfa  /  Çözümlerimiz  /  CIC

CIC

Siber istihbarat, kurum ve kuruluşlara yönelik mevcut ve olası tehditlerin tespit edilmesi, tehditlerin önceliklendirilmesi ve bu tehditler karşısında acil durum müdahalesinin doğru yönlendirilmesi için gerekli olan bilgidir. Bu doğrultuda siber istihbarat, kurum, kuruluşlar ve hizmet ettikleri ülkeler için hayati bir öneme sahiptir.

Siber saldırganların çalıştıkları teknik ve taktiklerin çeşitlenmesi, siber gücün stratejik hedefler doğrultusunda kullanılması ve bu sürecin kurum ve kuruluşlara yönelik tehditleri artırması doğrultusunda veri ihlallerinden bütünüyle korunmak mümkün olamamaktadır.

Siber güvenlik konusuna sınırsız bütçe ayıran kurum ve kuruluşlar bile veri sızıntılarından mustarip olabilmektedirler. Bu güne kadar gerçekleşen veri ihlalleri çerçevesinde değerlendirildiğinde, sistemlerin her daim hedef alınma ihtimali ile karşı karşıya olduğu açıktır.

Saldırıların hedeflerine ve saldırılarda kullanılabilecek taktik ve tekniklere ilişkin bilgiler sunan siber istihbarat, siber saldırıların önüne geçebilmek için en önemli silahtır.  Bu silahın gücünü belirleyecek olan ise CIC (Siber İstihbarat Merkezi)’nin hizmet kalitesidir.

Siber tehdit verilerini toplamak üzere en güncel yöntem ve tekniklerden faydalanan, üstün yetkinliklere sahip uzmanları bünyesinde barındıran siber güvenlik merkezi ile Interprobe, müşterilerine 7 gün 24 saat eşsiz bir siber istihbarat hizmeti ve nitekim öngörü sunmaktadır.

Interprobe, tehdit aktörleri hakkında detaylı incelemeler yaparak, olası saldırılara karşı önlem almak adına en etkili ürün ve hizmetleri geliştirmektedir. Tehdit analizleriyle elde edilen verilerin siber saldırganların kullandığı araç, taktik ve teknik bilgileri ile birleştirilmesi doğrultusunda tehditler en doğru şekilde tespit edilmektedir. Yerli ve yabancı unsurlar tarafından oluşturulan tehditler karşısında Interprobe küresel bir bakış açısına sahiptir.

Interprobe’un gelişmiş ve etkili siber istihbarat hizmetiyle; kurum ve kuruluşlar, güçlerinin ana bileşenlerinden biri olan bilgi varlıklarına zarar verebilecek saldırı hazırlıkları ve saldırı türleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmaktadır.

Interprobe’un siber istihbarat hizmeti sizlere neler sunuyor?

Kurum ve kuruluşunuza yönelik risklerin değerlendirilmesi, gelen uyarıların analizi ve güvenliğinizin sağlanması,

Siber güvenlik operasyonlarının niteliği ve verimliliğinin artırılması,

Güncel siber tehditler konusunda eksiksiz bilgi edinimi

Sisteminizin olası zafiyetlere karşı analiz edilmesi,

Siber saldırganların kullandığı taktik ve tekniklerin anlaşılması,

Siber istihbaratın bütüncül olarak güvenlik prosedürleri ile entegrasyonun sağlanması.

Interprobe’un siber istihbarat hizmetiyle hangi kazanımlara sahip olacaksınız?

Gerçek zamanlı siber tehdit tespiti,

Siber saldırıları tanımlamak için sınıflandırma kabiliyeti kazandırma,

Siber saldırganların kullandığı teknik ve taktikleri doğru analiz edebilme,

Siber tehditler hakkında gerçekçi ve detaylı analizler gerçekleştirme,

Kuruluşunuzun genel siber güvenliğine dair önemli öngörüler elde etme.