Veri Füzyonu

Anasayfa  /  Çözümlerimiz  /  Veri Füzyonu

Veri Füzyonu

Veri füzyonu esas olarak bir bilgi bütünleştirmesi sürecidir. Veri füzyonu çözümü ile Interprobe farklı formatlarda farklı ortamlardan gelen verilerin tek bir yerden yönetilmesine, analize tabi tutulmasına ve sorgulanmasına imkan sağlar.
Interprobe yapısal ve yapısal olmayan veri tabanlarının tek bir yerden yönetimine imkan sağlayabildiği gibi doğrudan donanım tabanlı sensör ve sistemlerin üretmiş oldukları verilerin de gerçek zamanlı bir şekilde toplanması, saklanması, ve işlenmesi süreçlerini yürütür.

Veri füzyonu çözümü kapsamında daha önce alınan kayıtlar ve loglar Interprobe tarafından zenginleştirilerek anlamlandırılır. İstenmesi durumunda tarafımızca kurulacak yeni veri toplama kanallarının da entegre edilmesiyle durumsal farkındalık seviyesi aktarılır.

Interprobe’un veri birleştirme teknikleri; dijital sinyal işlemini, istatistiksel tahmini, kontrol teorisini, yapay zekayı ve klasik sayısal metotları içine alan prensiplerin değişik uygulanış biçimlerinden oluşur.

Veri füzyonu çözümü askeri alanın yanı sıra robotik uygulamalar ve yapay zeka tekniklerinin devreye alınması neticesinde endüstriyel alana da sunulmaktadır.