Interprobe SIEM

Anasayfa  /  Siber Güvenlik  /  Interprobe SIEM

Interprobe SIEM

Bugün kurum ve kuruluşlar, kendileri için özel olarak geliştirilen Truva Atları, Solucanlar, Virüsler ile karşılaşmak durumunda kalıyor. Dahası başka bir yerde örneği olmayan bu zararlı kodlar, imza tabanlı çalışan tehdit önleme ve anti virüs sistemleri tarafından algılanamıyor.
Tehditler her geçen gün daha da karmaşık yapılara dönüşürken, mevcut güvenlik sistemleri bu tehditleri fark etmek ve önlemekte yetersiz kalmaktadır. Bilgi ağının giderek kaotik bir yapıya dönüştüğü bu koşullar, SİEM ürünlerinin hayati bir önem kazanmasına neden oluyor.

Tüm sunucular, uygulamalar, mobil cihazlar, network cihazları vs. loglarının toplanarak ilişkilendirilmesi, analiz edilmesi, davranış farkları ve anormalliklerin incelenmesi gerekmektedir.

Interprobe SIEM, tüm logları toplayarak otomatik olarak ilişkilendirmekte, davranış farklarını ve anormallikleri algılayabilmektedir. APT adı verilen gelişmiş kalıcı tehditleri yakalayabilir.

Kural ve Makine öğrenmesi yöntemleri ile çalışan benzersiz korelasyon özellikleri neticesinde Interprobe SIEM, tehditlerin algılanmasındaki en stratejik ürünlerden biridir.

Interprobe SIEM, yaptığı ilişkilendirmeler sonucunda varlık, öncelik ve güvenilirlik değerlerini hesaplayarak olaylar ve vakalar için toplam risk değeri oluşturur buna göre güvenlik birimlerine bildirimler yapar.

BT ve Bilgi Güvenliği birimleri yasal uyumluluk ve risk analizi süreçlerinde, uyum sürecini kolaylaştırmak için Interprobe SIEM’i kullanabilmekte ve otomatik uyumluluk raporları ile seviyelerini sınayabilmektedir.

Audit/iz kayıtları üzerinde her türlü analiz ve raporlama imkanı sunan Interprobe SIEM, güvenlik birimleri ve denetçilerin ilk elden durum analizi yapmasını sağlar.