Dark Point

Anasayfa  /  Siber İstihbarat  /  Dark Point

Dark Point

Dark Point, Web’i otomatik olarak gezen bir program veya betiktir. Hedef bir adresten başlayarak girdiği sitelerdeki yeni adresleri kendi listesine eklemekte sonrasında ise listesindeki adresleri sırayla dolaşmaya ve yeni adresleri listeye eklemeye devam etmektedir.
Dark Point  ile Interprobe, organizasyonlar için tehdit içeren anahtar kelimelerin internetin tüm katmalarında takip edilmesine, kontrollerin periyodik bir biçimde yapılabilmesine ve tüm bileşenlerin arşivlenebilmesine imkan tanır.

Kurum IP bloklarının, kurum alan adlarının, kurum VIP isimlerinin (yönetim kurulu üyeleri vb.) veya kurum markalarının sisteme tanıtılması durumunda bunlar düzenli olarak istihbarat veri tabanlarında taranmakta ve olası çakışma durumlarında alarm üretilmektedir.

Dark Point 6 ana başlık doğrultusunda tanımlanabilir;

İnternetin tüm katmanlarının takibi,

Keşif metodolojisi,

Akıllı bot teknolojisi,

Periyodik sayfa kontrolleri,

Tüm bileşenlerin arşivlenebilmesi,

Kaynak arttırmaya müsait yapı.

Verilen adresleri (.onion dahil) insan davranışlarını taklit ederek ziyaret edebilme yeteneği doğrultusunda Dark Point, güvenlik önlemlerine yakalanmadan içerik getirebilme becerisine sahiptir. Gösterilmesi istenen tüm davranışların tanımlanabilme imkanını sunar.

Dark Point, dağıtık mimari sayesinde yatayda genişletilebilir bir yapıya sahiptir. Tarihsel Arşivleme yeteneği sayesinde ise verilen adres ve periyotlara göre bağlantı içeriklerini medya içeriği de dahil olmak üzere tarihsel olarak saklayabilme becerisine sahiptir.